Jan Dop

partner

Jan is advocaat arbeidsrecht en ondernemingsrecht

jan.dop@russell.nl
+31 20 301 55 55

Overgang van onderneming: Welke werknemers vallen onder de regeling?

Publicatiedatum 26 april 2016

Bent u van plan om te fuseren, een (deel van een) bedrijf over te nemen of uw bedrijf te splitsen? Dan dient u rekening te houden met Europese regelgeving die werknemers beschermt in geval van overgang van onderneming. Deze keer in onze reeks over dit onderwerp: welke werknemers vallen onder de regeling?

herplaatsing

Wie worden beschermd?

Alleen werknemers die ten tijde van de overgang van onderneming een arbeidsovereenkomst hebben met de vervreemder kunnen een beroep doen op de bescherming op grond van overgang van onderneming. Uit jurisprudentie blijkt dat onder omstandigheden ook werknemers die formeel in dienst zijn van een andere werkgever, maar in de praktijk werken voor de vervreemder, een beroep kunnen doen op de ze bescherming. Dit geldt bijvoorbeeld voor een werknemer die in dienst is van een holding, maar permanent werkt voor een dochtermaatschappij.

De termijn (onbepaalde of bepaalde tijd) en omvang (voltijds of deeltijd) van het dienstverband is niet van belang voor het toepasselijk zijn van de bescherming. Een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd zal, uiteraard, nog steeds eindigen op de afgesproken datum. Zieke werknemers die ten tijde van de overgang arbeidsongeschikt zijn kunnen ook een beroep doen op de bescherming.

Meer informatie

Wilt u meer weten over de Europese regelgeving inzake overgang van onderneming en de gevolgen daarvan? Of heeft u andere vragen over arbeidsrecht? Dan kunt u contact opnemen met:
mr. Jan Dop (jan.dop@russell.nl).

Lees ook de andere nieuwsflitsen in deze reeks:

    Bovenstaande gegevens verwerken wij met uw toestemming, u kunt uw toestemming altijd weer intrekken. Lees ook onze privacyverklaring.

    Gerelateerde publicaties

    De oproepkracht

    Oproepcontracten hebben zowel voor werkgevers als voor de oproepkrachten veel voordelen. Toch zijn er ook enkele regels waar zij rekening mee moeten houden. Welke zijn dat?

    Lees meer

    Wetsvoorstel Meer zekerheid flexwerkers

    Met een nieuwe wet wil de regering de rechtspositie van flexwerkers verbeteren. Wat betekent het voor werkgevers en flexwerkers wanneer het wetsvoorstel wordt aangenomen? Met welke nieuwe regels moet u rekening houden?

    Lees meer

    Wetsvoorstel invoering rechtsvermoeden van arbeidsovereenkomst op basis van uurtarief aangenomen

    Een nieuwe wet regelt dat zzp’ers die minder dan 38 euro per uur verdienen in principe gelden als werknemers. Wat betekent dit voor opdrachtgevers en opdrachtnemers? Welke uitzonderingen zijn er mogelijk op dit rechtsvermoeden op basis van uurtarief?

    Lees meer

    Wettelijk minimumuurloon

    De hoogte van het wettelijk minimumuurloon verandert ieder half jaar. Wat zijn de nieuwe bedragen per 1 juli 2026?

    Lees meer

    Ontslag op staande voet wegens een bagatel. Mag dat?

    Ontslag op staande voet van een werknemer wegens een bagatel, zoals diefstal van een product met (zeer) lage waarde, mag dat? Ja! Maar dit is niet zonder risico.

    Lees meer

    De privacy van de zieke werknemer

    Werknemers hebben recht op privacy in hun privéleven. Dat geldt ook voor zieke werknemers. Zij moeten zich echter ook aan hun re-integratieverplichtingen houden en juiste informatie geven over hun ziekte. Welke mogelijkheden heeft de werkgever om te controleren of zij dit ook echt doen.

    Lees meer