Op deze prangende vraag geeft onze partner en advocaat arbeidsrecht mr. Jan Dop antwoord in het Algemeen Dagblad van 12 december 2018. Problemen op en na de borrels zijn vaak het gevolg zijn van alcoholgebruik. Kan alcoholmisbruik reden voor ontslag zijn? Mag een werknemer zich ziek melden, terwijl hij alleen maar een kater heeft?
Op deze prangende vraag heeft onze partner en arbeidsrechtspecialist mr. Jan Dop in het Algemeen Dagblad van 12 december 2018 antwoord gegeven. In het interview wijst hij er op dat problemen op en na de borrels vaak het gevolg zijn van alcoholgebruik. Ook gaat hij in op de vraag of alcoholmisbruik reden voor ontslag kan zijn en wat er gedaan kan worden tegen een werknemer die zich ziek meldt, terwijl hij alleen maar een kater heeft.
Op onze website vindt u meer informatie over wat u als werkgever kunt doen tegen alcoholgebruik op het werk en hoe u kunt zorgen dat een bedrijfsfeest met alcohol een feest blijft. Ook kunt u contact met mr. Jan Dop opnemen per e-mail (jan.dop@russell.nl) of via het contactformulier.
Het jaar afsluiten of beginnen met een kerstborrel of een nieuwjaarsborrel voor de werknemers is een mooie traditie. Helaas kan dit ook tot vervelende juridische problemen leiden. Hoe voorkomt u dit?
Een werknemer die dronken op het werk komt of die vanwege een alcoholverslaving geregeld niet op het werk verschijnt kan niet zomaar ontslagen worden. In zijn noot voor het juridische tijdschrift JAR legt mr. Jan Dop uit waar de werkgever bij ontslag wegens alcoholgebruik op moet letten.
Werknemers die alcohol en drugs gebruiken tijdens het werk of die onder invloed aan het werk willen gaan, het blijft een probleem voor werkgevers. Welke maatregelen kunt u daartegen nemen? Mag u een werknemer testen als u vermoedt dat deze onder invloed is?
Veel bedrijven hebben geen ondernemingsraad, terwijl dat wel zou moeten. Wanneer is het instellen daarvan verplicht? Welke voordelen heeft een OR? Wat zijn de gevolgen als uw bedrijf geen ondernemingsraad heeft?
Discriminatie bij het werven en aannemen van nieuw personeel is niet toegestaan. Wanneer discrimineert u als werkgever tijdens het sollicitatieproces, zelfs onbedoeld? En hoe kunt u dit voorkomen, ook als u gebruik maakt van AI?
Met een nieuwe wet wil de regering de rechtspositie van flexwerkers verbeteren. Wat betekent het voor werkgevers en flexwerkers wanneer het wetsvoorstel wordt aangenomen? Met welke nieuwe regels moet u rekening houden?