Een tijdelijke werknemer kunt u in beginsel niet meer houden aan een concurrentiebeding. Echter, er is altijd weer een uitzondering op de regel en zo ook op deze.

Het is niet langer vanzelfsprekend dat u een tijdelijke werknemer kunt houden aan een concurrentiebeding in zijn arbeidsovereenkomst. Sinds 1 januari 2015 geldt als uitgangspunt dat een concurrentiebeding in een arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd niet geldig is, tenzij gemotiveerd is aangegeven welke zwaarwegende bedrijfsbelangen een concurrentiebeding vereisen.
Het opnemen van een motivatie van de zwaarwegende bedrijfsbelangen betekent echter nog niet automatisch dat u de tijdelijke werknemer na afloop van zijn dienstverband ook daadwerkelijk aan het concurrentiebeding kunt houden. Het staat een werknemer namelijk altijd vrij om naar de rechter te stappen met het verzoek om hem of haar uit het concurrentiebeding te ontheffen. Bij een tijdelijke werknemer zal de rechter dan onder andere beoordelen of de zwaarwegende bedrijfsbelangen voldoende zijn gemotiveerd.
Uit recente uitspraken blijkt dat hoe gedetailleerder de zwaarwegende bedrijfsbelangen zijn gemotiveerd, hoe groter de kans is dat u de tijdelijke werknemer aan het concurrentiebeding kunt houden. In de motivatie moet u concreet omschrijven waarom de functie van déze specifieke werknemer een concurrentiebeding vereist. Het opnemen van een algemene motivatie die voor alle tijdelijke werknemers in de organisatie hetzelfde is, is in principe onvoldoende.
Wilt u een geldig concurrentiebeding overeenkomen met een tijdelijke werknemer én de kans vergroten dat de werknemer na afloop van zijn dienstverband ook daadwerkelijk gebonden is aan het concurrentiebeding? Dan loont het dus om concreet en gedetailleerd te motiveren waarom voor deze specifieke werknemer een concurrentiebeding moet gelden. Russell Advocaten is u daar uiteraard graag bij van dienst!
Per 1 januari 2026 wijzigt de Wet ter voorkoming van witwassen en financieren van terrorisme (“Wwft”). Dan worden contante betalingen van EUR 3.000 of meer verboden. Wat betekent dit voor de retailsector en de kunsthandel?
Oproepcontracten hebben zowel voor werkgevers als voor de oproepkrachten veel voordelen. Toch zijn er ook enkele regels waar zij rekening mee moeten houden. Welke zijn dat?
Een werknemer die dronken op het werk komt of die vanwege een alcoholverslaving geregeld niet op het werk verschijnt, kunt u niet zomaar ontslaan. Een verslaving is namelijk een ziekte, zodat een opzegverbod geldt. Waar moet de werkgever bij ontslag van een dronken werknemer op letten?
Op 24 november 2025 was het Equal Pay Day: de dag in het jaar waarop mannen gemiddeld net zoveel hebben verdiend als vrouwen in een heel jaar. Hoe kan de Europese richtlijn loontransparantie er voor zorgen dat mannen en vrouwen wel gelijk beloond worden?
Geregeld is aan een franchiseovereenkomst ook een huurovereenkomst voor bedrijfsruimte gekoppeld. Wat gebeurt er als franchisegever en franchisenemer een conflict krijgen? Blijft de huurovereenkomst overeind bij problemen in de franchise?
Bijna alle bedrijven maken inmiddels gebruik van een of andere vorm van AI. Dat betekent dat ze te maken kunnen krijgen met de verboden en regelingen uit de Europese AI Act. Hoe zorgt u dat u voldoet aan deze regels?