Paul is een zeer ervaren, creatief en vasthoudend procesadvocaat
paul.russell@russell.nl +31 20 301 55 55Russell Advocaten, reeds tientallen jaren specialist in kunst en recht, is lid van PAIAM, de Professional Advisors to the International Art Market. Zo krijgen onze cliënten wereldwijd toegang tot een netwerk van hoog gekwalificeerde experts op het terrein van de kunsthandel. Tevens is het lidmaatschap een erkenning van de kwaliteit van onze dienstverlening.
PAIAM is dé organisatie voor onafhankelijke adviseurs aan de internationale kunsthandel. Het is een netwerk van experts op het terrein van accountancy, verzekeringen, juridische dienstverlening en belastingen. Ook deskundige vervoerders en specialisten op het gebied van musea zijn lid van PAIAM. Om de onafhankelijkheid van de deskundigen te waarborgen zijn personen die als hoofdberoep de kunsthandel, kunstconsultancy en -advies hebben uitgesloten van het lidmaatschap. Dit geldt ook voor curatoren, taxateurs, veilinghouders en kunstenaars.
PAIAM is in 2011 opgericht en telt inmiddels zo’n 250 leden. Russell Advocaten is het eerste Nederlandse advocatenkantoor dat lid is van PAIAM. Via dit lidmaatschap kunnen wij onze cliënten wereldwijd toegang bieden tot een netwerk van hoog gekwalificeerde experts op het terrein van de kunsthandel. Tevens is het lidmaatschap een erkenning van de kwaliteit van onze dienstverlening, waar wij blij mee zijn.
Wilt u meer weten over wat Russell Advocaten en PAIAM voor u als kunsthandelaar, verzamelaar, veilinghouder, internationale kunstbeurs of museum kunnen betekenen? Of zoekt u een juridische oplossing voor een geschil over kunst en recht? Neem dan contact met ons op:
Per 1 januari 2026 wijzigt de Wet ter voorkoming van witwassen en financieren van terrorisme (“Wwft”). Dan worden contante betalingen van EUR 3.000 of meer verboden. Wat betekent dit voor de retailsector en de kunsthandel?
Sinds 28 juni 2025 moet iedereen die cultuurgoederen in de EU wil invoeren over een invoervergunning beschikken of een importeursverklaring indienen. Wanneer is welk document nodig? En wat zijn de gevolgen hiervan voor kunsthandelaren, galeries, veilinghuizen en verzamelaars, zowel binnen als buiten de EU?
Werknemers die alcohol en drugs gebruiken tijdens het werk of die onder invloed aan het werk willen gaan, het blijft een probleem voor werkgevers. Welke maatregelen kunt u daartegen nemen? Mag u een werknemer testen als u vermoedt dat deze onder invloed is?
Gestolen cultuurgoederen moeten terug naar het land van herkomst. Wat zijn uw rechten en plichten als u te goeder trouw kunst hebt gekocht en die als gestolen geclaimd wordt?
De regering heeft in een brief aangegeven hoe zij de voorstellen uit de adviezen van de Commissie-Buma in regelgeving wil gaan omzetten. Wat betekent dit in de praktijk voor particulieren die kunst of andere cultuurgoederen in eigendom hebben? Maar eerst: wat zijn de regels voor de uitvoer van beschermde cultuurgoederen op dit moment?
De regering heeft in een brief aangegeven hoe zij de voorstellen uit de adviezen van de Commissie-Buma in regelgeving wil gaan omzetten. Wat betekent dit in de praktijk voor particulieren die kunst of andere cultuurgoederen in eigendom hebben? Lost dit de problemen van eigenaren op?